آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

فرهنگها و تمدنها

محمدعلی اثنی عشری : انقلاب فرهنگی آغاز میشود

نامه الکترونیک چاپ PDF

30 فروردین ماه - سال  1359 شبی که حد اقل 3 بار سردبیر وقت روزنامه جمهوری اسلامی - میرحسین موسوی ؛ برای آغاز انقلاب فرهنگی بامن که بعنوان ستاد انقلاب فرهنگی در خانه های اعضائ سفارت آمریکا بودیم تماس گرفت .

محمدعلی اثنی عشری : 30 - فروردین ماه - سال  1359 شبی که حد اقل 3 بار سردبیر وقت روزنامه جمهوری اسلامی - میرحسین موسوی ؛ برای آغاز انقلاب فرهنگی بامن که بعنوان ستاد انقلاب فرهنگی در خانه های اعضائ سفارت آمریکا بودیم تماس گرفت .

تعطیلی موقت دانشگاهها یا انقلاب فرهنگی -1

تأملی در چگونگی شکل گیری انقلاب فرهنگی فروردین سال 59

به قلم محمدعلی اثنی عشری (قسمت دوم – بخش اول)

اگر اشتباه نکنم درطرحی که برای تعطیلی دانشگاهها آماده شده بود و متأسفانه آلان آن را در اختیار ندارم، قرار بود اواخر سال 1358 اجراء شود. لکن بدلیل لو رفتن یا به اصطلاح افشای آن توسط یکی از اعضاء گروههای مخالف تعطیلی دانشگاهها، کار به مطبوعات کشیده شد و بدین ترتیب بود که کار به تعویق افتاد. بهرحال از اواخر سال 58 طرحی آماده و نهایتاً قرار بود 15 فروردین که پس از تعطیلی نوروزی هر سال بود، اجراء شود. در همان روزها بیاد دارم که حتی جزئیات طرح در بعضی نشریات دانشجویی و روزنامه های بعضی گروههای سیاسی منتشر شد.

از 15 فروردین 59 تقریباً همه روزه بین دانشجویان هر دانشگاه یا مرکز آموزش عالی از یک طرف و در دفتر تحکیم وحدت (شورای عمومی) از طرف دیگر، جلساتی تشکیل می شد. حقیقت امر به گونه ای این موضوع اهمیت یافته بود که تقریباً در تمام محافل یعنی در شوراهای مرکزی تمام گروهها مثل مجاهدین خلق – حزب جمهوری – روحانیت مبارز – حوزه علمیه قم – دفتر مراجع، مطرح بود و بحث و جدلهایی در صحن دانشگاهها برقرار بود. واقعیت دیگر این است که تعداد دانشجویانی که پیگیر انجام تعطیلی دانشگاهها بودیم  در اقلیت کامل قرار داشتیم!!

هدفهای تعطیلی دانشگاهها خیلی محدودتر از آنی بود که بعداً مطرح گردید.

در آن زمان آقای محمود احمدی نژاد (رئیس جمهوری فعلی) بعنوان نماینده رسمی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت شرکت می کردند و من هم در غیاب ایشان گهگاه بعنوان عضو علی البدل در جلسات شورای مرکزی و عمومی دفتر تحکیم شرکت می کردم.

علی خطائی نماینده دانشگاه ملی (شهید بهشتی)، علی مغاری بعنوان نماینده دانشگاه تهران، موسوی هم بعنوان نماینده دانشگاه تربیت معلم، بقیه را هم الان حضور ذهن ندارم؛ این چند نفر را هم چونکه بحثهای رو در رو و جدی همه روزه  داشتیم در خاطرم مانده است.

آخرین به روز رسانی ( جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۹ ) ادامه مطلب...
 

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

40امروزmod_vvisit_counter
320دیروزmod_vvisit_counter
40این هفتهmod_vvisit_counter
709هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2485این ماهmod_vvisit_counter
45041ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1088176کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 3 مهمان حاضر
IP شما: 18.232.51.247
 , 
امروز: 29 دی 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز