آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

فیلمها و تصاویر منتخب

مشگل اول - دوم و سوم مادر ایران ...مدیریت است!

نامه الکترونیک چاپ PDF

(قسمت دوم)

اینجا بود که یاد اوضاع خودمان افتاده و خندیدم گفتم یا ما خیلی بد عمل می کنیم یا شما به این خوبی مدیریت نمی کنید؟ پرسید چطور مگر؟

گفتم آخر وقتی کشتی های کوچک یا قایق های ماهی گیری ما مثلا در خلیخ فارس می روند آنها هم صبح به دریا می زنند و غروب بر میگردند، افرادی در آن گرمای بالا، قالب بزرگ یخ می آورند و بعد ماهی ها و یخ ها را در کانتینر خودروهای بزرگ باری، جاسازی می کنند و مثلاً به شهر قزوین یا فلان کارخانه تولید کنسرو می برند. چیزی حدود 800 کیلومتر راه!! و جالب اینکه کنسروی که در بندرعباس خریداری می شود همان است که در همان کارخانه در قزوین تولید شده است !!

سوال دوم من: دیروز که با هیئت از منزل سفیر به جائی  در آن طرف توکیو می رفتیم، تقریباً به هیچ چهارراه و چراغ قرمزی برخورد نکردیم. همه جا یا زیرگذر بود و یا پل و روگذر.

پاسخ او: گفت خیلی ساده است. یک بار برای همیشه زیرگذر یا پلی را زده ایم و عمری از هدررفت سوخت گرانی که در ژاپن به دستمان می رسد، صرفه جویی می کنیم. گفتم حتی در خیابانهای کوچک هم چیزی به نام ترافیک ندیدم و گفت چون بر امور تردد مردم و ترافیک مدیریت کارآمد اِعمال می شود و توضیح داد که حتی در کوچه های خلوت که ترافیک ندیده ای بخاطر این است که هنگام خرید خودرو بایستی، سند مالکیت یک پارکینگ همراه خریدار باشد. درغیراینصورت به او خودرو فروخته نخواهد شد. گفت می خواهی برنامه هایمان را تا سال 2020 به شما توضیح بدهم؟ گفتم یعنی شما برای 50 سال دیگر، برنامه دارید؟ گفت بله.

سوال سوم من: مثلاً تا 50 سال دیگر مسکن را چه می کنید؟

پاسخ او: تا بشود، آسمان خراش می سازیم و بعد از آن به همان اندازه ارتفاع برج، به داخل زمین رفته و به همان اندازه تعداد طبقات در زیر زمین خواهیم ساخت. پرسیدم خوب حیاتی ترین مسئله برای یک آپارتمان مثلاً در عمق 30 متری زمین، انرژی و نور خورشید است و گفت سیم ها و کابلهائی در برنامه دارند که عین نور خورشید را به طبقات پایین منتقل می کند. مثل انتقال انرژی الکتریکی!! و ادامه داد بعضی از خیابان ها را دیده ای که دو طرف درخت کاری شده است، آنهم درخت های ریشه دار و محکم؟ گفتم بله. گفت: تا 50 سال دیگر یعنی سال 2020 لازم بشود، این درختها بعلاوه تیرآهن های کمکی به ستون تبدیل می کنیم و آسمان خراش ها بر روی آنها قرار می گیرد.

جای دیگری که خندیدم!!

آخرین به روز رسانی ( سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۲ ) ادامه مطلب...
 

آلودگی هوا مشگل خود ساخته و یا دید ساخته!

نامه الکترونیک چاپ PDF

مشکلات: خودساخته دیگر ساخته و یا حوادث غیرمترقبه !!

(قسمت اول)

کمتر کسی است که با این واژه آشنا نباشد. دنیای زمینی، دنیایی نسبیتی است نه دنیای مطلق بینی و مطلق شدنی و ... .در واقع معتقدم مشکلات را باید کم کرد و نباید انتظار داشت که مطلقاً دنیای بی مشکل بوجود آوریم. بلکه ضمن پذیرش این واقعیت که برای مخلوقات خداوند متعال اعم از انسانها، حیوانات، جانوران، نباتات و ... همیشه از بدو خلقت تاکنون مشکلاتی بوده و هست و خواهد بود. آوردن چند مثال در اینجا ضروری به نظر می رسد.

چنانچه یک طرف موضوع را خداوند قادر متعال و بی نیاز با ابزار کائنات بدانیم و طرف دیگر را مخلوقات همیشه نیازمند که به راحتی می توان بحث را هدایت کرد.

مثلاً اکسیژن؛ وجود آن در جای جای کره زمین و برای تنفس همه مخلوقات ازجمله انسان را خلق شده است. درحال حاضر یعنی سال 1395 جمعیت کره زمین که حدود هشت میلیارد نفر تخمین زده شده است، چنانچه این جمعیت چند برابر هم بشود، مشکلی برای افراد و مخلوقات، بوجود نخواهد آمد.

خاک هم به همین ترتیب، چنانچه خاک به تناسب، مورد بهره برداری انسان و دیگر مخلوقات برای حیات آنها استفاده گردد، مشکلی بوجود نخواهد آمد.

آب؛ عده ای معتقدند قرن 21 و 22، قرن جنگ بر سر آب است. در حالی که آب به اندازه کافی برای بهره برداری بشر و دیگر مخلوقات خدا وجود دارد.

حال به بحث درخصوص علل و چگونگی مواجه شدن انسان در بوجود آوردن مشکل و حوادث غیر مترقبه می پردازیم.

در بعضی شهرهای بزرگ جهان و ازجمله تهران، مدتهاست مشکل آلودگی هوا مطرح است. آلودگی هوا یک مشکل خود ساخته است!!

الف) چند روز قبل یعنی اوائل آذر ماه سال 1395 در قسمت شمال تهران برف ناچیزی آمد. آنچه که در برنامه 20:30 اعلام کرد و با بعضی رانندگان مصاحبه داشت، مثلاً از میدان آزادی تا میدان تجریش حدود 3 ساعت در ترافیک بوده اند. چنانچه بودجه فقط چند هفته اضافه سوخت مصرف شده در ترافیک ها را با مدیریت کارآمد در تهراان و دیگر شهرهای اینچنینی صرف ساخت اتوبان های زیرگذر و روگذر می شد، دیگر نیازی به تسهیلات خاص بعدی نمی بود.

همان یک روز محاسبه شود چه مقدار از پول مردم و سرمایه های ملی هدر می رود و جالبتر اینکه امثال حقیر قبلاً هم این بحث ها را کرده ایم و باز هم بر تأکید آن پافشاری می نمائیم

آخرین به روز رسانی ( سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۸ ) ادامه مطلب...
 

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

52امروزmod_vvisit_counter
320دیروزmod_vvisit_counter
52این هفتهmod_vvisit_counter
709هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2497این ماهmod_vvisit_counter
45041ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1088188کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 5 مهمان حاضر
IP شما: 18.232.51.247
 , 
امروز: 29 دی 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز