آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

آب و خاک

خواب مسئولين و انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي در یای خزر!!

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

خواب مسئولين و انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي در حالي كه كشورهاي ساحلي همسايه ايران در درياي خزر سالها است از منابع آب آن برداشت مي كنند و آب شيرين كنهاي غول پيكر و صنايع نفت و گاز آنها در اين منطقه فعال است. ما دست روي دست گذاشته ايم و از آب درياي خزر براي احياي مجدد درياچه اروميه و دشت سمنان استفاده نمي كنيم. کد خبر: ۱۹۳۰۱۳ تاریخ: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۰

گروه انرژي- ترکمنستان و قزاقستان دو کشور ساحلی خزر با نصب دستگاه‌های شیرین‌کننده‌ سال‌هاست که آب خزر را با انتقال به شهرهای ساحلی مصرف می‌کنند. در ایران نیز سال‌هاست بحث بر سر انتقال آب خزر به فلات مرکزی ادامه دارد.

به گزارش بولتن نیوز، بدون طرح شیرین‌سازی آب خزر ساکنان شهرهای ساحلی  تركمنستان این کشور بی‌آب خواهند بود. در ساحل ترکمنستان هم نیروگاه‌های حرارتی کار می‌کنند و آب خزر را برای مصارف صنعتی، کشاورزی و شرب شیرین می‌کنند.

در بندر آکتائو، در استان مانغیستاو قزاقستان در ساحل خزر نيز ۳ دستگاه شیرین‌کننده آب نصب شده و روزانه ۸۰ هزار متر مربع آب را شیرین می‌کنند. قزاقستان میزان بهره‌برداری از آب خزر و انتقال آن را جزو مسائل استراتژیک کشورش می‌داند و تابحال رسما اعلام نکرده است.

آخرین به روز رسانی ( پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۴ ) ادامه مطلب...
 

آیا ایران باید از کشورهای دیگر آب وارد کند؟/ آمریکا و چین تبعات وحشتناک واردات آب را دیدند

نامه الکترونیک چاپ PDF

آیا ایران باید از کشورهای دیگر آب وارد کند؟/ آمریکا و چین تبعات وحشتناک واردات آب را دیدند

ایران کشور خشکی است و انتقال آب توسط کانال‌های روباز مطمئنا موجب تبخیر ٤٠‌درصد آن می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- نیما صائب- ایران، کشور خشکی است و اکنون در یک مرحله ٣٠ ساله خشکسالی هم قرار گرفته است. بنابه‌اعتقاد بسیاری از کارشناسان، بزرگترین معضل ایران، «کمبود آب» است. بعضی‌ها این مشکل را آن‌قدر بزرگ و خطرناک می‌دانند که نسبت به خطر سومالی‌شدن ایران هشدار می‌دهند. از این‌رو دولت به فکر تأمین آب است. یکی از راه‌هایی که به ذهنش رسیده، این است که از کشورهای همسایه آب بخرد.

اگرچه رئیس‌جمهوری می‌گوید که امکان تحقق این طرح تا پایان ‌سال٩٤ وجود ندارد اما صراحتا اعلام کرده که «دولت به‌دنبال خرید آب از کشورهای همسایه و انتقال آن به‌استان‌هاست.» رئیس مجلس هم از طرحی خبر می‌دهد که مجلسیان درصدد تصویب آن هستند تا بلکه بتوان از کشورهای همجوار آب خرید. این‌گونه بود که سرپرست معاونت آب و آبفا وزارت نیرو نیز وارد ماجرا می‌شود و از مذاکرات انجام شده با کشورهای همسایه برای واردات آب می‌گوید.

علی ایرانپور، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هم در حمایت از مذاکرات وزارت نیرو خبر می‌دهد که طرحی در کمیسیون کشاورزی مجلس درحال‌بررسی است که براساس آن کشور تاجیکستان مناسبت‌ترین کشور برای خرید آب و حل مشکل آب استان‌های خراسان است. سیدحمیدرضا کاشفی، یکی از مدیران ارشد وزارت نیرو نیز از نیاز ٦٠٠ ‌میلیارد تومانی صنعت آب و فاضلاب کشور برای خرید آب در ردیف بودجه ٩٤ گفت. اما درحالی‌که اکثر مدیران دولتی و مجلسیان صحبت از خرید آب از کشورهای همسایه کردند، آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خبر داد که قطر برای خرید آب از ایران اعلام آمادگی کرده است و خودش نیز ابراز امیدواری کرد که مذاکرات انجام گرفته به‌نتیجه مثبت برسد. معلوم نیست که آیا ایران که خود درگیر خشکسالی است بتواند آب به کشورهای دیگر بفروشد یا خیر اما آنچه معلوم است، این که ایران تمایل جدی به خرید آب از کشورهای دیگر دارد و درحال وارد شدن به فاز عملیاتی این ایده است.

آخرین به روز رسانی ( پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۷ ) ادامه مطلب...
 

خرید آب از کشورهای همسایه :

نامه الکترونیک چاپ PDF

خواب مسئولين و انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي

خرید آب از کشورهای همسایه :ایران

خرید آب از کشورهای همسایه !! :

5 - معمولاً حاکمان یا همان « لشگرمورچه ها » فکر می کنند که آنها کِبار و مردم صغارند! مثلاً در اخبار کشور خودمان آمده بود که آقای رئیس جمهوری باموافقت رهبری صدها میلیون  دلار آب خریده اند !

غافل از اینکه سوالات زیر برای مردم بوجود می آید:

الف - از کجا ودرخالیکه خیلی از مردم محتاج نان شب و معطل پول تسخه و درمان خود و خانواده هستند آیا نوشتن یکنفرو موافقت فرد دیگر ؛ کافیست ؟

ب - چنانچه باور دارید که آن چندصدمیلیون  دلار , که آب می خرید پول مردم است « کافی نیست ؟! که دیگر قبضهای نجومی آب هم برای بعضی افراد و کارخانه ها صادر میکنند.؟»

ج - آیا این پول هنگفت , صد در صد صرف خرید آب می شود ؟ و جای دیگر نمیرود ؟ چقدر از این مبلغ احتمالاً کمیسیونِ این و آن است و جاهای دیگر میرود !!

د - وقتی مسئولی دیگر میگوید نمره ما در مدیریت آب  در بین کشورهای جهان 3 از 100 می باشد ! خسارت اینهمه سوء مدیرت با کیست؟!

ه - چنانچه بپذیریم که حدود 30 تا چهل در صد تلفات انرژی و از جمله آب در کشور داریم ؛ چرا ؟؟ مردم باید هم پول قبض آب و تلفات برق بدهند؟ و هم چند صد میلیون برای خرید آب از کشور های همسایه  !! و هم هزینه های تلفات لوله کشی های آب !! که در اثر سوء مدیریت ایجاد میشود را !! راستی مردم حق ندارند بپرسند چرا؟

و - چنانچه خرید آب از کشورهای همسایه صخیح است ! چرا؟ فقط یک نوبت از تلویزیون پخش شد و در دیگر , در  خروجی هیچ خبرگزاری نیست !

ز - بنظر میرسد امام خمینی (ره ) درست میگفت که « آب را مجانی میکنیم ...برق را مجانی میکنیم  و... الهی اینکار , انجام شود...و بعیدمیدانم چنانچه مقام رهبری - جناب رئیس جمهوری - دولت  عمق و ...عمق فساد و جزئیات مافیای آب را بدانند این هدف و آرمان امام خمینی (ره ) محقق نشود.والسلام

محمدعلی اثنی عشری

ادامه دارد ...

پرسش «شهروند» از کارشناسان :

نیما صائب : آیا ایران باید از کشورهای دیگر آب وارد کند؟

آخرین به روز رسانی ( شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۷ ) ادامه مطلب...
 

اخبار لالجین پایتخت سفال جهان:آجرپزانی که نان سفالگران را آجر می‌کنند

نامه الکترونیک چاپ PDF

این وبلاگ بمنظور اطلاع رسانی از آخرین اخبار در تمامی زمینه ها از لالجین است

نویسنده: شهروند - ۱۳٩٤/٤/٦

به نقل از فارس، لاله‌جین، پایتخت سفال ایران،

یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید صنایع‌ دستی است که سالانه ضمن تولید آثار صنایع‌دستی مورد نیاز کشور در حوزه سفال، به چندین کشور نیز آثار خود را صادر می‌کند.

اما این روزها سخنانی از گوشه و کنار شنیده می‌شود مبنی بر اینکه خاک این شهر به یغمای آجرپزانی می‌رود که در نزدیکی این شهر واقع شده‌اند و این مسئله دغدغه‌ای برای هنرمندان است که از خاک، نان درمی‌آورند.

از سال‌های گذشته همواره خروج و برداشت غیر مجاز خاک رس لاله‌جین یکی از دغدغه‌های اصلی هنرمندان این شهر بوده که با وجود برگزاری جلساتی از سوی مسئولان همچنان این موضوع استمرار دارد.

لاله‌جین با داشتن کارگاه‌های سفال و بیشترین میزان صادرات این صنایع‌دستی به خاک این منطقه نیازمند است

*هنرمندان بدون لطمه به خاک کشاورزی برداشت می‌کنند

رئیس انجمن سفال و سرامیک لاله‌جین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه خاک رس مصرفی در سفال برای آجرپزی برداشت غیر مجاز می‌شود، اظهار کرد: خاک مصرفی در سفال خاک کشاورزی است، اما برداشت آن برای سفال با شیوه خاصی که به کشاورزی لطمه نزند، صورت می‌گیرد.

محمد بشیری با بیان اینکه برداشت‌های غیر مجاز نسبت به سال‌های قبل کم شده است، بیان کرد: با توجه به تعطیلی کارخانه آجرپزی مد نظر، برداشت غیر مجاز از این خاک‌ها نیز کاهش یافته است.

ادامه مطلب...
 

برداشت بی رویه خاک صنعت سفال و سرامیک در لاله جین را تهدید می کند

نامه الکترونیک چاپ PDF

برداشت بی رویه خاک صنعت سفال و سرامیک در لاله جین را تهدید می کند

صنعت گران سفال وسرامیک

برداشت بی رویه خاک صنعت سفال و سرامیک در لاله جین را تهدید می کند

شماری از دست اندرکاران و صنعت گران سفال و سرامیک در بخش ˈلاله جینˈ می گویند: برداشت های بی رویه و خروج غیر قانونی خاک سفال از این منطقه برای کوره های آجر پزی آینده صنعت سرامیک و این هنر دیرپای ایرانی را تهدید می کند.

کد خبر: 118516 | تاریخ خبر: 25/02/1389 - 11:4

به گفته شاهدان عینی ، عوامل سودجو هر شبانه روز بدون هیچ گونه مجوزی دهها کامیون خاک رس مخصوص صنعت سفال وسرامیک را برای کارخانه های آجر و سفال ساختمانی به بیرون از منطقه قاچاق می کنند .

به گفته آنان ، در حال حاضر براثر برداشت های بی رویه خاک رس به وسیله بیل های مکانیکی و لودر گودال های عمیق و وسیعی در بهترین زمین های لاله جین ایجاد شده و وضعیت زیست محیطی را دراین گونه زمین ها به خطر انداخته است .

آنان همچنین می گویند : مراجعه و شکایت های مکرر مردم به ادارات و مراجع قانونی برای جلوگیری از قاچاق خاک از لاله جین بدون علت معلومی بی نتیجه مانده است .

لاله جین از توابع شهرستان بهار یکی از قطب های اصلی دست ساخته های سفال و سرامیک در کشورمان به شمار می آید و هنرمندان توانمند و خوش ذوق این کوشه از خاک میهن اسلامی با حدود 700سال تاریخ مدون در 30کیلومتری شمال غرب همدان توانسته اند با تولیدات خود نظر زیبایی شناسان و شیفتگان هنر سفالگری و صنایع دستی در اقصی نقاط دنیا را به خودجلب کنند.
آخرین به روز رسانی ( جمعه ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱ ) ادامه مطلب...
 
صفحه 1 از 2

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

45امروزmod_vvisit_counter
320دیروزmod_vvisit_counter
45این هفتهmod_vvisit_counter
709هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2490این ماهmod_vvisit_counter
45041ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1088181کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 7 مهمان حاضر
IP شما: 18.232.51.247
 , 
امروز: 29 دی 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز