آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

قاچاق انسان!

نامه الکترونیک چاپ PDF

قاچاق انسان!

300 سال آزگار قدرتمندترين دولت‌هاي جهان، از طريق تجارت برده روز به روز بر ثروت كلان خود مي افزودند. بيش از 12 ميليون نفر مرد، زن و كودك به زور به وسيله اين كشتيها از آفريقا به مستعمرات، و اراضي كشاورزي آمريكاي جنوبي و شمالي انتقال يافتند.

امروز برده‌داري در كليه كشورهاي جهان اقدامي خلاف قانون به شمار مي‌رود. ليك برده‌داري هرگز در قرن 19 متوقف نشد. و هنوز زنده است. و به طور گسترده رواج دارد.

مولداوي اصليترين منبع تامين كننده قربانيان قاچاق انسان است.

زنان اهل مولداوي در خارج از كشور بيش از ديگر زنان مورد سو استفاده قرار مي‌گيرند.

خارج از چيشينا، فقر طاقت فرسايي حاكم است. مولداوي كماكان متكي به زراعت معيشتي است.

 

قصد عزيمت به شهر جنوبي و كوچك كارشن را داريم. ملاقاتي خواهيم داشت با زني كه همين چند هفته پيش از چنگال باند قاچاقچيان سكس گريخت.

در دفتر محقري در چيشينا، داوطلبان لاسترادا، نهاد مردمي بين‌الملل مبارزه با قاچاق، دست ياري به سوي زناني دراز مي‌كند كه مانند دورينا فريب قاچاقچيان را در خارج خورده‌اند.

آنا راونكو بارها شاهد اين حكايت بوده است، و نيز شاهد بلايي كه در انتظار اغفال شدگان است.

افراد برگزيده را نخست به فاحشه‌خانه‌هاي محلي مي‌فروشند و در آنجا آنها را وادار به بردگي جنسي مي‌كنند. سپس به خارج از كشور قاچاق مي‌كنند.

خبرنگار مخفي ديگري را روانه 2 باشگاه ديگري كرديم، تا از مرحله بعدي اين فرايند پرده‌برداري كند.

مولداوي از منابع و زير ساخت‌هاي لازم براي مانع شدن از گرايش زنان به بردگي جنسي برخوردار نيست. كساني هم كه سعي در محافظت از زنان دارند، فاقد اختيارات قانوني براي برخورد انتظامي با اين تجارت هستند.

مشكل به مولداوي ختم نمي‌شود، مشكل همه كشورهايي هستند كه از اين دختران بهره‌برداري مي‌كنند، جوامع این كشورها مريض هستند.

مشكل اساسی، مرداني هستند كه از اين دختران و زنان بهره‌برداري مي‌كنند، در حالي كه آنها از روي ناچاري و به صرف كمك به خانواده‌هاي خود در كشور فقير مولداوي وادار به فحشا شدند.

به فاصله كمتر از يك روز رانندگي از مولداوي، كشور، و مهم‌تر از همه، شهري قرار دارد كه به ديده منت به فوائد اقتصادي حاصل از فحشاگري مي‌نگرد.

در سال 2000، دولت هلند به بهانه جلوگيري از برده‌داري جنسي، درصدد قانوني كردن فحشا برآمد.

امروزه در هلند، بالغ بر 1200 بنگاه در زمينه فحشا فعاليت دارند، كه اين خود بدترين خيانت در حق كشور و مردمان آن است، در حقيقت پاك كردن صورت مساله.

آمستردام به تنهايي داراي 300 فاحشه خانه است. هلند مدعي برخورداري از بهترين نظام مقابله با زياده‌خواهي و بردگي جنسي است بالاخص در شهر آمستردام. اما از پس ويترين ها كه بنگريم، اين نظريه چندان هم توجيه پذير نيست.

دولت هلند قادر به جمع‌آوری اين بي‌بند و باري‌ها نيست و در اين بين فقط زنان قرباني هستند و هيچ كس پاسخ‌گو نيست.

و در آن‌سوي دنيا-شرق، عده‌اي خواهان همین سرنوشت هستند و غربي‌ها نه تنها از اين سرنوشت شوم مانع نمي‌شوند بلكه حمايت مي‌كنند. يعني عملا با بي‌بندوباري و آزار جنسي زنان هلند و تمام دنيا موافق هستند.

دلالان جنسي به زور زنان را وادار به سقط جنين مي‌كردند، و روي بدن زنان نام خود را خالكوبي مي‌كردند، مثل كالاي بي ارزشي كه در سوپر ماركت‌ها داراي باركد و شماره ثبت هستند. صداي زنان شنيده نمي‌شود...

آنچه که در این دو قسمت آخر از مستند «برده‌داری در قرن 21» دیدیم نشان می‌دهد که تمام مصائب و بدبختی‌هایی که گریبان این مردمان مظلوم را گرفته است، بیش از آنکه ظلم ظالم باشد، فقر فرهنگی این جوامع است. فقر فرهنگی‌که با فقر اقتصادی و فقر ایمان به خداوند گره خورده است و آنان را تا سرمنزل تعفن پیش می‌برد. به امید آزادشدن نوع انسان از بند نفس به دست صاحب الامر (عج).

برای تهیه اصل این مستند به همراه زیرنویس فارسی به وب‌سایت مستندنگار مراجعه بفرمایید.

منبع:مشرق نیوز

آخرین به روز رسانی ( دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹ )  

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

67امروزmod_vvisit_counter
75دیروزmod_vvisit_counter
249این هفتهmod_vvisit_counter
922هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2625این ماهmod_vvisit_counter
11565ماه گذشتهmod_vvisit_counter
983005کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 4 مهمان حاضر
IP شما: 18.232.99.123
 , 
امروز: 01 مرداد 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز