آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

صفحه اصلی صفحه اصلی دفاع مقدس محمدعلی اثنی عشری «سیل زیر کاه = داعش» - بخش دوم

محمدعلی اثنی عشری «سیل زیر کاه = داعش» - بخش دوم

نامه الکترونیک چاپ PDF

محمدعلی اثنی عشری «سیل زیر کاه = داعش»

3- جنگ جهانی سوم !!

به نظر من جنگ جهانی سوم با شیب ملایم و بصورت نرم افزاری شروع شده است و جز با بالا بردن تدبیر، گماردن نیروهای کارآمد و پرتلاش برای رفع نیازهای اولیه و ایجاد اقتصاد درون زا، نهراسیدن از پدیده هایی همچون جنگ جهانی و ... نمی شود با آن مقابله کرد و غالب بر آن شد !!

-         در مطالب و مقالات متعدد توضیح دادم که مدیریت کارآمد نکته کلیدی کار، برای موضوع بهره برداری خوب از  داشته ها و حتی ناداشته هاست. هیچگاه نباید و نمی توان چشم و گوش را بر واقعیات بست !!

- واقعیت آن است که از سالها پیش آمار و ارقام و نمودارهای هرم سنی جمعیت کشور، به گونه ای بوده که در دهه 1380 و 1390 با موج عظیم جوان آماده برای کار و اشتغال و عمدتاً نیروهای تحصیل کرده مواجه خواهیم شد و متاسفانه گفتن و نوشتن کارشناسان و دلسوزان کشور و انسانیت هم کارساز نبود !!

قبلاً هم گفته شده و باز هم تأکید می شود که :

الف) از جهانی شدن نترسیم، هنوز بعضی ها دَم از مخالفت با جهانی شدن می زنند و آن را نقد می کنند در حالیکه چه بخواهیم و چه نخواهیم جهانی شدن هم مثل جنگ جهانی سوم، شروع شده است. سالهاست که ایرانیان و اکثر مردمان جهان برای تأمین نیازهای اساسی و اولیه خود، جهانی شدن را پذیرفته اند و اقدام می کنند.

برای مثال، افراد برای رفع نیازهای اولیه که معطل حکومت ها و دولت ها نمی شوند!! در خورد و خوراک و پوشاک و ایجاد سرپناه و مدیریت خانواده دنبال این هستند که کالائی را ارزان بخرند و تجربه ای که نزدیک به چهل سال گذشته (از پیروزی انقلاب اسلامی سال 1357 در ایران) تاکنون نشان داده است، که حکومت ها و دولت ها و با گسیل نیروهای ضربتی و صرف بودجه های کلان هم نمی شود با پدیده های ورود قانونی و یا غیرقانونی و قاچاق مبارزه کرد.

مثلا کالایی که اصلا در کشور نیست و ااگر هم هست، گران و بی کیفیت است، مردم باتوجه به درآمد و موجودی جیب شان خریده و مصرف کرده و می کنند.

اقلام مصرفی امروز انسانها کم نیست !! از خوراکی ها مثل نان و برنج و نخود و لوبیا و میوه و لامپ و وسائل برقی مثل یخچال و فریزر و رادیو و تلویزیون و ساعت دیواری و مچی گرفته تا کاغذ و نوشت افزار و کامپیوتر و خودرو و هواپیماهای مسافری و ... طبیعی است که وقتی بسیاری از کالاها برای رفع نیازهای ضروری مردم در کشور نیست و یا برای ساخت آنان توسط تولیدکنندگان داخلی صرفه اقتصادی ندارد و چه بخواهیم و چه نخواهیم به قاچاق و از مبادی غیرقانونی هم که شده است به داخل کشور می آورند و مصرف می کنند.

-  چه بخواهیم و چه نخواهیم انواع سیگار و ملزومات آن مثل فندک و به طبع آن آوردن دارو برای عوارض استفاده از دخانیات از واقعیات و مایحتاج زندگی مردم به حساب می آید و حجم وسیعی از واردات قانونی و غیرقانونی کشور همین سیگار است.

-  و یا تأمین نیازهای غریزی و شهوانی زنان و مردان و بخصوص جوانان، یک واقعیت انکارناپذیر است.

غیرطبیعی نیست اگر جوانان و حتی مردان وزنان میان سال برای تأمین این نیازها، گهگاه دست به هر کاری می زنند ولو اینکه در فرهنگ و حنجارهای اجتماعی ما نکوهیده باشد که بعضاً هم هست؛ و اینکه بین دانشجویان و جوانان تمایل به انواع سکس و ارضاء غریزه شهوانی، خیلی هم غیرطبیعی نیست !!

-  و یا تن فروشی و روسپیگری که از قدیم الایام بوده و هست و خواهد بود.

توضیح اول: باعث تأسف است که خیلی اوقات بحث، از نیاز، گذشته و به تنوع طلبی و زیاده خواهی کشیده شده و طبعاً استعمار و بیگانه هم از همین منفذها نفوذ کرده و بهره برداری می کند.

اخیراً برای تحقیقاتی نا گریز به ورود به وبسایت ها و دیدن تصاویر و فیلم هایی شدم که بسیار متأسف و متأثر شده ام.

-  مدل جدید استفاده از تن فروشان و روسپیان، با حجاب اسلامی انجام می شود که این هم توهین به اعتقادات مردم و هم خارج از نیاز معمولی و حداقلی؛ و صرفاً جهت اهداف دیگری است !!

- از دیگر پدیده های جهانی شدن، همین است که دختری یا خانمی از فلان کشور اول برای معیشت و بعد هم متأسفانه برای مسائل دیگر به کشور دیگری می رود. بعضی از عکس ها و فیلم ها کاملاً معلوم است که در کشور دیگری و به منظورهای متفاوت و مخرب – خلاف اخلاق و ... تهیه شده است و ما هم خوابیم !!

-  بر پدیده غریزه جنسی هم می شود مدیریت کرد و آسیب های آنها را به حداقل رساند. با چوب و چماق و مبارزه با منکرات و ایجاد انواع محدودیت ها و سرکوب ها نمی شود مانع این واقعیت های جامعه شد !! «باید و بهتر است مدیریت کارآمد داشت».

وقتی با سیل عظیمی از بیکاری در کشور مواجه هستیم (حدود 10 میلیون) که حدود 3.5 میلیون از آنها دارای تحصیلات عالیه و حدود 110 هزار نفر از آنها مدرک دکترا دارند و زمانی که حدود 11 میلیون حاشیه نشین در شهرهای بزرگ در کشور داریم و وقتی در قرن بیست و یکم که عصر شتاب و ابرشتاب  می باشد، هنوز حتی تحصیل کرده های کارتن خواب و بی سرپناه داریم، خوب غیرطبیعی نیست که شاهد اینهمه جرم و جنایت باشیم.

توضیح دوم: حقیر، برای کسانی که در ایران، انقلاب کردند و انقلابی مانده اند و رهبری کبیر انقلاب، احترام خاصی قائلم و معتقدم که هیچکس و هرگز ملت ایران نمی توانست سلسله شاهنشاهی و پهلوی را از کشور بیرون کند جزء هدایت و رهبری امام خمینی ره.

امثال آیت الله امام خمینی (ره) – آیت الله منتظری – آیت الله طالقانی – آیت الله خامنه ای – آیت الله هاشمی رفسنجانی و بسیاری از افرادی که سالیان سال خالصانه و بی توقع مبارزه کردند و بسیار محترم هستند.

امثال سحابی ها – بازرگانها – شهدای 72 تن انفجارحزب جمهوری اسلامی – کسانی که به لحاظ اعتراضات و اقداماتی (غیر مسلحانه) نوشتن و گفتن انتقاداتی زندان رفتند، خانواده های آنها، رزمندگان و ایثارگران – آزادگان عزیز و خانواده های آنان، همه و همه تلاش کردند، هزینه های بعضاً سنگینی دادند. اینها همه عزیز و سرمایه ملی ما بوده و هستند.

طبیعتاًّ که دشمنان ملت ایران بیکار ننشسته اند و ضرباتی به مردم، انقلاب و نظام وزده اند و الان هم مشغولند. متاسفانه عده ای هم جاهلانه و یا بدلایل دیگر آب به آسیاب دشمن ریخته و می ریزند. بر مسئولین است که حتماً به انتقادات و اعتراضات به حق مردم، که کم هم نیست، گوش دهند و عمل کنند. اینطور نباشد که ملت مسیری را بخواهد و برود و حکومت هم چیز دیگری بخواهد و جای دیگری برود.

بارها عرض کرده ام مملکت را میشود خیلی خوب اداره کرد، آنهم فقط و فقط با استفاده از مدیران کارآمد و مجرب و توانمند و جسور که صد البته در کشور، کم نداریم. تعداد مدیران ما از کارکنان بعضی دولت ها و کشورها مثل ژاپن بیشتر است !! آنها حکومت و دولت کوچکی دارند اما کارآمد و بسیار لایق، لکن ما لشکر کارکنان و نظامیان و کارمندان زیاد، اما اکثراً بی جنم و نالایق داریم که در اداره کار خود و نهاد و سازمان خودشان، می لنگند.

- مدیریت هم  علم است. کشور را حجره ای نمی شود و نباید هم اداره کرد. این خواست دشمنان است که  کشور، بد اداره شود.

در مطلبی نوشتم که ما تقریباً دو سر نوکری را داریم به نحوی تجربه می کنیم :

الف ) سالانه بین 150 تا 180 هزار نیروی مهاجر تحصیل کرده از کشور (فرار مغزها) داریم. اتفاقاً این گروه صرفاً برای رفع نیازهای اولیه خود، همچون شغل و امنیت شغلی، مسکن و ... به کشورهای دیگر سفر می کنند. در تحقیقی، مشاهده کردم که حداقل هزینه افراد تحصیل کرده مهاجر، حدود 300 برابر هزینه جنگ تحمیلی بوده است و این روند با کمال تأسف ادامه دارد.

نوع دوم نوکری این است که تقریباً بهترین و بیشترین مغازه ها – انبارها – اسکله ها و پاساژهایی مملو از اجناس خارجی می باشند و متأسفانه اکثر فروشندگان این کالاها برخی از تحصیلکرده ها و افراد کاربلد و توانمند هستند. برخی کارشناسان می گوینند سالانه حدود 20 میلیارد دلار کالای خارجی از مجاری قانونی و قاچاق به کشور وارد می شود و این در حالی است که حدود ن10 میلیون بیکارِ آماده کار و تلاش داریم که حدود 3.5 میلیون نفر از آنها دارای تحصیلات عالیه هستند؛ بدین معنی که یکی از بزرگترین سرمایه هایی که می شود با آن ، به پیشرفت اقتصادی و همه جانبه چشمگیری در کشور و جهان دست یافت، همین نیروهای انسانی می باشد.

مثلاً در خام فروشی، شهره آفاقیم. مدام در اوپک، دنبال اضافه کردن سهمیه فروش نفت و گاز هستیم و روندی که همواره از زمان اکتشافات نفت و گاز و معادن در ایران با حرص و ولع دنبال می شده، هنوز هم به همان منوال است.

به غیر از گروهک هایی مثل منافقین که خائن بودنشان به ملت و آرمان های مردم، دهها بار ثابت شده است، هنوز در پی دشمن تراشی هستیم. اکثر انقلاب ها، بعد از دوره کوتاهی با اعلام عفو عمومی، تلاش برای جذب نخبه های خود دارند که ما این کار را نکردیم و اصلاً ظاهراً در دستور کار مسئولین هم نمی باشد.

این همه نیروهای با کفایت - دلسوز و عاشق خدمت به مردم و کشور، در خارج، داریم و استفاده نمی کنیم که آنان هم همچون ما، از دشمنان خارجی و منافقین هم بیزارند و در یک کلام عمدتاً تکنوکرات هستند.

در زمینه های گوناگون ازجمله فرهنگ، هنر، صنعت، تکنولوژی، علم و ... و ... میشود از افراد لایق و کارآمد خارج از کشور استفاده کرد و راه را برای بازگشت به وطن و بهره مندی از خدمات و توانمندیهای آنان، گشود. کار کردن آنها در خارج و برای بیگانه، خود، مفهوم واقعی واژه نوکری است.

-         سر دیگر نوکری که تا اینجا سر سوم نوکری می باشد و جدید هم هست، این است که دختران و زنان گاهاً معصوم و نیازمند، برای رفع نیازهای مالی (خانم ها) و شهوت (آقایان) به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. من آمار دقیقی ندارم، اما شنیده ها حاکی از آمارهای وحشتناکی در این خصوص می باشد. آن وقت ما به دو تار موی خانم ها و دختران، سالهای سال است بند کرده ایم و رها هم نمی کنیم.

این نوکری نیست که فلان خانم ایرانی برود در اختیار بیگانه ؟!! و یا تعدادی از مردهای ایرانی هم چه به صورت پنهان و چه به صورت آشکار به کشوری سفر کند و دلار مملکت را از کشور خارج کند و به زنان روسپی خارجی بدهد ؟!! ، این نوکری، نیست.

ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم. به روسپی ها و زنان و مردان خیابانی که متأسفانه جزو واقعیات هر جامعه و شهر و کشوری است، هم میشود و باید مدیریت کرد!!. می گویید چرا؟ یکی از دلایل همین بس که با سوء استفاده های جنسی از دختران و خانم ها و تهیه فیلم و عکس از آنان و گسترش آن در فضاهای گسترده مجازی، آبروی خانواده و ایل و تبار آن دختر و یا آن خانم و دودمانش به باد فناء می رود.

غریزه و شهوت، یک نیاز است باید بر این نیاز مدیریت کارآمد، حاکم باشد. آنهم نه توسط هر فردی که خود، بعده ها جزو ... شود !! بلکه توسط افراد لایق و متعهد و کارشناس. هرکدام از این ناهنجاریهای اجتماعی، عوارضی دارد که از خودکشی گرفته و تا بیماری های مقاربتی و غیره ادامه دارد پس نیاز جدی در این زمینه حس می شود، که باید به آن توجه ویژه و مبرمی داشت.

یکی از انگیزه های پیوستن جوانان کشورها (تاکنون در آماری که منتشر شده بالغ بر 86 کشور جهان می باشد) تأمین همین نیازهای فطری و ارضاء غرایض جنسی بدون هیچگونه مزاحمت و گرفتاری، می باشد.

دختران و زنان را به عنوان کنیز می برند و به عنوان اسیر و بهره کشی جنسی که عمدتاً ایزدی ها و شیعیان و صد البته غیر مسلمانان، هستند، سوء استفاده و بهره بردای می کنند.

داوطلبانی از کشورهایی همچون عربستان سعودی و وهابی ها هم به نام جهاد النکاح!! و داوطلبانی از کشورهایی مثل اردن، یمن و ... برای پول به این گروهک های تروریستی می پیوندند.

-         روزی در آماری دیدم که در اسرائیل، سرباز فراری کم است!! پس از اندکی تحقیق، متوجه شدم که در پادگان ها و جبهه های جنگ از هر نظر تأمین هستند.

جنگ جهانی سوم

در جنگ جهانی سوم، بعید است که از امثال هواپیماهای تورنادوی بکار گرفته شده در جنگ ویتنام و یا کشتی ها و ناوهای جنگی، استفاده شود!! مواد مخدر که در همه کشورها سهل الوصول است و در مدارس و دانشگاه ها و پادگان ها و همه و  همه جا هست و غرایض جنسی و طرقی که عرض شد، از بهترین و کارآمدترین ابزاری برای ازهم پاشیده شدن یک کشور توسط دشمنان و بیگانگان و نفوذهی ها می باشد.

گمان نمی کنم هرگز قدرت هایی مثل آمریکا برای کشوری مثل ویتنام نسخه جنگ نظامی (سخت افزاری) بپیچد. احتمال قریب به یقین جنگ جهانی سوم نرم افزاری خواهد بود و ابزار فساد و تخریب که عمدتاً براساس نیازهای افراد و  کشورها، استوار است می باشد. که البته به اعتقاد بنده این جنگ مدتی پیش آغاز شده و ادامه خواهد داشت.

اگر امکان برطرف کردن مشکل اشتغال – مسکن و ازدواج افراد در جامعه وجود ندارد و یا اینکه دیر به سرانجام می رسد، ناگزیر و بایستی بر نیازهای جوانان و مردان و زنان، مدیریت کرد.

باور دارم که چنانچه بودجه و پولی که صرف مبارزه بی حاصل با فساد و منکرات و قاچاق و ... می شود، را به نهاد و سازمان های مربوطه، اختصاص می یافت و صرف مدیریت کارآمد بر این ناهنجاری های اجتناب ناپذیر می شد، قطعاً نتایج مطلوب تری در پی می داشت.

-         سند کامل و جامع راهبردی فرهنگی، که توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه و ابلاغ شده است را دو بار مطاللعه کرده  ام.

به عنوان مثال، در سند آمده است که برای ازدواج جوانان، یک سکه !! برای فرزند اول نیم سکه !! و برای فرزند دوم به بعد هم ربع سکه!! درنظر گرفت. آقایان، برادران، عزیزان، با این نسخ مضحک که نمی شود مشکلات ازدواج را حل کرد!!

-         واقعاً کارنامه مبارزه با ماهواره و جمع آوری دیش ها از پشت بام ها، چه نتیجه در بر داشت؟ مبارزه با منکرات جی؟!!!!! و ... و ... .

یه این جهت است که می گویم و باور دارم چنانچه نهادها و سازمانهای مسئول این کارها را جمع کنند و به مدیریت بپردازند، خیلی بهتر است.

مبارزه با معلول، کار بی حاصل و بی ثمری است. خیلی خیلی کم به علت ها، می پردازیم و فکر می کنیم و خیلی خیلی حرف های دیگر که نه مصلحت است و نه حوصله و اعصاب. چنانچه برای هر آنچه که گفته شد، فکر و اقداماتی نشود، برای ایران و ایرانی و به ویژه کشورهای جهان سوم نظیر خودمان، آینده خوبی اصلاً متصور نیست و بعید می دانم در پیشگاه خداوند قادر متعال و کائنات، افراد نالایق و بی عرضه ای که مسئولیت هایی دارند، بی مجازات و مکافات بمانند. و من هم به عنوان یک مبارز و از خانواده دو شهید و سه جانباز و مصدوم، همیشه می خواهم زنده بمانم که این مکافات و مجازات را ببینم. خیلی از آقایان در اداره کشور رفوزه شدند؛ ما که نمی توانیم کاری کنیم ولی از مکافات و مجازات خداوند و کائنات در امان نخواهند ماند.

در پایان اینکه من به حکومت و دولت ها، امیدی ندارم، بلکه خودِ مردم و نهادهای مردم نهاد باید و بهتر است دست به کار شوند.

توضیح سوم و آخر اینکه:

حقیر به اندازه وسع و درکم از مسائل برای معضلات پیش گفته، راهکارها و راه حل های اجرایی دارم و با کمال میل حاضرم چنانچه عزم ملی برای این کار فراهم شود، خدمتگزار مردم، دولتمردان و مسئولین باشم بلکه مورد رضایت حضرت حق واقع گردد. گرچه به احتمال زیاد چنین نخواهد شد.

(تمام آمارها، اسناد و مدارک مربوط به این نوشته، نزد نویسنده محفوظ می ماند.)

 

والسلام

محمدعلی اثنی عشری

روز تاسوعای حسینی سال  1438 هجری قمری

مصادف با 20 شهریور سال 1395 هجری شمسی

 

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

66امروزmod_vvisit_counter
75دیروزmod_vvisit_counter
248این هفتهmod_vvisit_counter
922هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2624این ماهmod_vvisit_counter
11565ماه گذشتهmod_vvisit_counter
983004کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 7 مهمان حاضر
IP شما: 18.232.99.123
 , 
امروز: 01 مرداد 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز