آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

صفحه اصلی

,فرهنگ ,هنر ,رسانه سفال ,کوزه ,گلدان ,نقاشی,هنر مدرن

بررسي ميزان ذخاير معدني ايران و مقايسه آن با جهان

نامه الکترونیک چاپ PDF


برنامه ريزي وزارت صنايع و معادن در جهت ايجاد ارزش افزوده بيش تر و كمك به بخش خصوصي در جهت ارتقاي تكنولوژي اكتشاف و بهره برداري، پيشرفت و شكوفايي اين بخش را تضمين خواهد كرد.با توجه به آمار موجود، ايران در مورد معادن سرب و روي ، مس و سنگ هاي تزئيني سهم بالايي در مقايسه با كشورهاي ديگر دارد، ولي مهم ترين مشكل بخش معادن ايران عدم دسترسي به تكنولوژي پيشرفته اكتشاف، عدم توانايي معادن ايران در جذب نيروهاي متخصص و عدم توجه دقيق و كارشناسي به ايجاد ارزش افزوده بيش تر در مورد محصولات معدني و در حال كلي نگاه علمي به مسأله  معدن در ايران مي باشد. در حال حاضر سهم معادن كشور در توليد ناخالص ملي بين 1/1 تا 5/1 درصد است كه براي كشور پهناوري كه بر روي يكي از كمربندهاي اصلي كوهزايي جهان واقع شده و ذخاير بسيار زياد معدني دارد، خيلي كم است.البته اطلاعات ارائه شده شامل اطلاعات ذخاير انواع مواد معدني در مورد ايران وجهان مي باشد كه تاكنون اكتشاف در آن ها صورت گرفته است، ولي ممكن است ذخاير بعضي از عناصر بسيار كمياب در ايران نيز وجود داشته باشد كه به دليل نبود تكنولوژي مناسب براي شناسايي و اكتشاف آن ها،تاكنون شناسايي نشده يا ايران به تكنولوژي اكتشاف و استخراج آن ها دسترسي ندارد .از طرفي تمامي ارقام ارائه شده در مورد ذخاير عناصر گرانبها نيز ممكن است صحت كامل نداشته باشد چرا كه اكثر كشورها ميزان ذخاير معادن استراتژيك خود را به صورت دقيق اعلام نمي كنند.سهم ايران در ذخاير جهاني ماده معدني بروم 5/0 درصد کل سیمان 68/0 درصد، آهن 25/1 درصد و مولیبدن 58/0 درصد مي باشد.آمار و اطلاعات ارائه شده در بخش بالا، برگرفته از آمار "خانه معدن ایران" مي باشد. با مراجعه به اداره معادن وزارت صنايع و معادن، آمار دقيقي راجع به توليد و ذخاير انواع مواد معدني جهان يافت نشد. بنابراين فقط به آمار خانه معادن ايران مي توان استناد كرد.

آخرین به روز رسانی ( شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱ ) ادامه مطلب...
 

علی مرادخانی: باید مانع خروج گنجینه‌های هنری از کشور شد:

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

علی مرادخانی معاون امورهنری وزارت ارشاد

مجموعه‌ داری درست سدی در مقابل قاچاق آثار فرهنگی به خارج از کشور است. همچنین فراموش نکنیم که هرمجموعه‌داری بر اساس دانش خود مجموعه خویش را گرد می‌آورد. و استاد ادیب برومند قصد داشته مجموعه خود را بر اساس نزدیکی آثار به دوران معاصر، یعنی آثار دوران صفویه و قاجاریه گردآوری کند. این آثار به بهترین نحو و با چاپی عالی و نفیس در این کتاب منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار تجسمی هنرآنلاین؛ آیین رونمایی از کتاب نفیس "نگارستان ادیب؛ در باره هنر و هنرمندان ایرانی" عصر روز گذشته، با حضور علی مراخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، حسین الهی قمشه‌ای،

آخرین به روز رسانی ( جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶ ) ادامه مطلب...
 

تقدیم به همه صلح دوستان ایران و جهان

نامه الکترونیک چاپ PDF

مریم نامدار:تقدیم به همه صلح دوستان ایران و جهان

تقدیم به همه صلح دوستان ایران و جهان بویژه:

جناب آقای دکتر روحانی - دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشور  و دکتر عراقچی معاون بین الملل وزیر امورخارجه ؛ تقدیم  اهدا خواهم نمود این عزیزان و با کار  بسیار جالب - خِرد مندانه در مذاکرات بسیار سخت ؛ با کشورهای 1+5 برجام را امضاء و به فضل پروزدگار توانا به فرجام خواهند رساند .

مریم نامدار: بنام داعش ؛ - کودتای ترکیه – حمله بی جای عربستان به یمن و ... دنیارا به خشونت کشیده اند ...از 86 کشور در گروه تروریستی داعش که:

« نه کشور - نه فرهنگ - نه دین - نه تمدن و ...است ... بلحاظ جغرافیایی هم  جایی در جهان امروز ندارد !! دامی بزرگ  را برای ملت ها و کشورهای مختلف درست کرده اند!!

( عمد تاً وهابیت و قدرتهایی که میخواهند به بهانه مبارزه با داعش به هرقیمت که شده ؛ برمردم کشورهایشان حکومت کنند) » ...

ادامه مطلب...
 

مردم جهان به صلح و آرامش نیاز دارند و ازجنگ و خشونت های جبران ناپذیر خسته شده اند!!

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

 

شاخه زیتون به کار رفته در این اثر هنری

مریم نامدار: بنام داعش ؛ - کودتای ترکیه – حمله بی جای عربستان به یمن و ... دنیارا به خشونت کشیده اند ...از 86 کشور در گروه تروریستی داعش که:

« نه کشور - نه فرهنگ - نه دین - نه تمدن و ...است ... بلحاظ جغرافیایی هم  جایی در جهان امروز ندارد !! دامی بزرگ  را برای ملت ها و کشورهای مختلف درست کرده اند!!

( عمد تاً وهابیت و قدرتهایی که میخواهند به بهانه مبارزه با داعش به هرقیمت که شده ؛ برمردم کشورهایشان حکومت کنند) » ...

درحالیکه مردم جهان به صلح و آرامش نیاز دارند و ازجنگ و خشونت های جبران ناپذیر خسته شده اند!! به همین جهت کارجدیدی مزین به شاخه های زیتون بعنوان یک اثر نفیس هنری تقدیم به صلح دوستانتقدیم  میشود و برای تحویل و تقدیم به سران کشورها - تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان جنگ و صلح و راهبری کشورها و جهان اعلام آمادگی میکنم و چون جناب آقای دکتر روحانی - دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشور  و دکتر عراقچی معاون بین الملل وزیر امورخارجه ؛ تقدیم  اهدا خواهم نمود این عزیزان و با کار  بسیار جالب - خِرد مندانه در مذاکرات بسیار سخت ؛ با کشورهای 1+5 برجام را امضاء و به فضل پروزدگار توانا به فرجام خواهند رساند . {nice1}

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
صفحه 6 از 13

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

60امروزmod_vvisit_counter
91دیروزmod_vvisit_counter
360این هفتهmod_vvisit_counter
1534هفته گذشتهmod_vvisit_counter
4618این ماهmod_vvisit_counter
41157ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1034868کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 7 مهمان حاضر
IP شما: 18.208.187.169
 , 
امروز: 01 آبان 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز