آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

صفحه اصلی

,فرهنگ ,هنر ,رسانه سفال ,کوزه ,گلدان ,نقاشی,هنر مدرن

برای رشدعقلانیت و پیشرفت :توقف وجود ندارد.. نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری ON 28 آبان 1395.

نامه الکترونیک چاپ PDF

آیت الله خامنه ای : در راه پيشرفت، توقف ممنوع است؛ خودشگفتى ممنوع است؛ غفلت ممنوع است؛ اشرافيگرى ممنوع است؛ لذت‌جوئى ممنوع است؛ به فكر جمع كردن زخارف دنيا افتادن، براى مسئولين ممنوع است. با اين ممنوعيتهاست كه ميتوانيم به قله برسيم. ما داريم در دامنه حركت ميكنيم. ما هنوز به قله نرسيده‌ايم؛ با آن فاصله داريم. آن روزى كه ملت ايران به قله برسد، دشمنى‌ها تمام خواهد شد...
بعضى درختها سرحالند، بانشاطند، شادابند؛ ده سال، بيست سال، سى سال بيشتر عمر نميكنند، بعد پوك ميشوند. پوك كه شدند، احتياج ندارد كه كسى زحمت بكشد براى انداختن آنها، يك باد تندى كه بيايد، سرنگون ميشوند، از كمر ميشكنند؛ اما درختى كه استعداد ماندن دارد، داراى اين قدرت و ظرفيت هست كه بماند، شما مى‌بينيد دو قرن، سه قرن از عمر اين درخت ميگذرد، سرسبزى او از روز اولى كه برگ كرده، بيشتر است و كمتر نيست، نشاط او در بهار، درختهاى ديگر را هم تحت تأثير قرار ميدهد. «تؤتى اكلها كلّ حين باذن ربّها».
‫هيچ وقت هم نبايد خسته بشويم. شنفتيد آيه‌ى قرآن را «فاذا فرغت فانصب»؛ وقتى از كار فراغت پيدا كردى، يعنى كارت تمام شد، تازه قامت راست كن، يعنى شروع كن به كار بعدى؛ توقف وجود ندارد..

نمایش #
عنواننویسندهکلیک ها
محمدعلی اثنی عشری : توقف ممنوع! قسمت اول محمدعلی اثنی عشری 18
مجمدعلی اثنی عشری : توقف ممنوع! قسمت دوم محمدعلی اثنی عشری 21
مجمدعلی اثنی عشری - مریم نامدار توقف ممنوع! قسمت سوم مریم نامدار 56
برای رشدعقلانیت و پیشرفت : توقف ممنوع! قسمت چهارم (پایانی) محمدعلی اثنی عشری 30

آخرین به روز رسانی ( شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۶ )
 

محمدعلی اثنی عشری و مریم نامدار :تقدیم به فعالان صلح و آرامش «کاری نما برجسته روی سفال باحدود 20 شاخه و 400 برگ زیتون »

نامه الکترونیک چاپ PDF

تقدیم به جناب دکترمحمدجواد ظریف قهرمان صلح و آرامش برای تنظیم و اجرای عزتمندانه برجام ؛ مردی که بدون دادن باج وامتیاز غیرمعقول با شش قدرت جهانی به توافق تاریخی دست یافت و سایه یک جنگ خانمانسوز را از آسمان ایران و منطقه دور کرد.

برجام انجام میشود , و دلیلی هم ندارد که دوطرف قضیه همه راستها و آنچه پشت پرده میگذرد را بمردم بگویند ...اوباما و تیممش + روحانی و گروهش مصمم به اجرای برجام هستند .این حرف ؛ دلایل زیادی هم دارد ...برجام همین الآن هم پیروز است ...اروپاهم مصمم به اجرای برجام است اقدامات اخیر اوباما و خزاانه داری آمریکا و فرانسه در فروش حدود 200 فروند هواپیمای بوئینگ و ایرباس به ایران فقط یک دلیل است ....

کریسمس و آغاز سال 2016 مبارک : مردم جهان از جنگ - خشونت و ترور خسته شده اند ؛

آخرین به روز رسانی ( پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۱ ) ادامه مطلب...
 

دستفروشی؛ راهکارهای جهانی برای تبدیل یک تهدید به یک فرصت

نامه الکترونیک چاپ PDF
بر خلاف آنچه در خصوص پدیده دستفروشی در ایران تبلیغ می شود، در نیویورک دستفروشی به عنوان بخشی از مبلمان شهری پذیرفته شده و نقش مهمی در زیباسازی شهری و حتی ایجاد امنیت در شهر دارد.
در حالی که همه روزه اخبار تاسف باری از برخورد خشن، از خودسوزی و مرگ دستفروشان در سراسر کشور بگوش میرسد، در سایر نقاط جهان دستفروشی به تدریج بعنوان یک شغل قانونی مورد حمایت دولت ها قرار گرفته است. تجربۀ کشورهای آمریکای لاتین، آمریکا و اروپا نشان می‌دهد که دستفروشان به‌تدریج روندی را در راستای رسمیت‌بخشیدن به کسب‌وکار خود طی کرده‌اند.

در تایلند و ترکیه که درمیان کشورهای درحال توسعه در صنعت گردشگری از موفق ترینها هستند، با نظارت و ساماندهی شهرداری ها دستفروشان به یکی از مهمترین ارکان و جاذبه های صنعت گردشگری تبدیل شده ا ند.
در پاریس دستفروشان در مکانهایی که شهرداری در نظر گرفته استقرار دارند، معمولا کالاهای فرهنگی می فروشند و می توان آنها را حتی در گرانترین نقاط شهر و در جوار آثار باستانی و جاذبه های گردشگری مشاهد کرد. تنها در پاریس کوچک با دو‌میلیون و  ٢٠٠‌ هزار نفر جمعیت، در هفته ٩٧ بازار روز تشکیل می‌شود. ارقام مرکز ملی آمار فرانسه هم از وجود ٦٠٠  هزار بنگاه اقتصادی خرده‌فروشی حکایت دارد که عمده آنها را همین دستفروش‌ها تشکیل می‌دهند.

در لندن فروشندگان بساط‌گستر بیشتر به فروش تولیدات غذایی یا صنایع دستی خانگی می‌پردازند. شهرداری لندن هر ساله فهرست ٥٠ فروشنده بساط‌گستر نمونه را منتشر می کند و این فهرست در اختیار دفاتر توریستی قرار داده می‌شود. همچنین همه ساله جشنواره های متعددی در مقیاس جهانی و با تبلیغات گسسترده و بازدید کنندگان میلیونی برگزار می شود که فروشندگان خیابانی در آن به فروش اجناس خود می پردازند. جشنواره های موسیقی، غذا، مد و نظایر آن.
دستفروشان در کوالالامپور بهترین وضع را دارند.{nice1}
ادامه مطلب...
 

شبی که بسیار گریستم : چون احساس کردم که خورشید انقلاب ؛ غروب کرد!

نامه الکترونیک چاپ PDF

محمد علی اثنی عشری : تابستان بسیار گرم خوزستان - درخوین - هنگام بمباران شیمیائی

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت اطلاع

دوران دانشجویی قبل از پیروزی انقلاب همه نوع فکر و ایده و روش مبارزه وجود داشت مثلاً در دانشگاه ما چپی های راه کارگر - فدائیان خلق - توده ای ها و مذهبیون نزدیک به دکترجامی - دکتر حبیب الله پیمان - و مرتبطین با نهضت آزادی - جبهه ملی و روحانیت انقلابی هم بودند... مسجد دانشگاه عمدتا در اختیار بچه های هوادار مذهبی های پیش گفته بود و با کمال تاسف چند تن از افراد غیر انقلابی،  که نه در مبارزات دانشجویی دانشگاه - نه در درگیریهای سخت با گارد دانشگاه - نه در فعالیتهای بیرون دانشگاه مثل رفتن به کوه و حتی درگیریها و بگیر و ببند های تظاهرات سر راه جیمی کارتردر پل کالج (پل حافظ) در سال  1356 و در سه حرکت بزرگ دانشجویی سال 1359 وبه بعد یعنی :

1 - تعظیلی موقت دانشگاه  2- اشغال سفارت آمریکا  و 3- حضور دانشجویان در جبهه های دفاع مقدس اعتقاد و حضور نداشتند؛ امثال ثمره هاشمی - احمدی نژاد و علی احمدی امام جماعت مسجد دانشگاه بودند! بخشی از لشگر مورچه هایی که برای مدت 8 سال بعنوان رئیس جمهوری - مشاور ارشد رئیس جمهوری و علی احمدی هم وزیر آموزش و پرورش شدند...گفتنی ها در خصوص این 3 نفر - همفکران و همکاران آنها درداخل و خارج دانشگاه فراوان است ومجال نوشتن دراینجا کم!! با شناخت فراوانی  که از این سه نفر - دور و بری ها وحامیان آنها داشتم ؛ شبی که محمود احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شد نخست به یکی از اعضاء محترم دفتر رهبری زنگ زدم و وقتی متوجه شدم که بنای حمایت از احمدی نژاد دارند و نظر آنها به احمدی نژاد خیلی نزدیک است ...بعد از قطع کردن تلفن بشدت گریستم و به تنها همدم و همسرم خانم مریم نامدارکه تلاش میکرد من را آرام کند کفتم تا اطلاع ثانوی ...انقلاب بدست نا اهلان افتاد و نمی دانم پاسخ آنهمه مبارزات و مجاهدتهای پیش از مشروطه خواهی مجاهدان و مبارزان و ملت ایران و شهیدان جنگ و دفاع مقدس را که و چگونه خواهیم و خواهند داد البته که به گمان من همان موقع بود که خورشید پر فروغ انقلاب غروب کرد. {nice1}

آخرین به روز رسانی ( يكشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷ ) ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
صفحه 4 از 12

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

140امروزmod_vvisit_counter
302دیروزmod_vvisit_counter
442این هفتهmod_vvisit_counter
1424هفته گذشتهmod_vvisit_counter
3398این ماهmod_vvisit_counter
3815ماه گذشتهmod_vvisit_counter
987593کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 12 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 28 مرداد 1398

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز