آثار هنری منحصر بفرد هنری مریم نامدار

یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است.

صفحه اصلی

,فرهنگ ,هنر ,رسانه سفال ,کوزه ,گلدان ,نقاشی,هنر مدرن

محمدعلی اثنی عشری و مریم نامدار :تقدیم به فعالان صلح و آرامش «کاری نما برجسته روی سفال باحدود 20 شاخه و 400 برگ زیتون »

نامه الکترونیک چاپ PDF

تقدیم به جناب دکترمحمدجواد ظریف قهرمان صلح و آرامش برای تنظیم و اجرای عزتمندانه برجام ؛ مردی که بدون دادن باج وامتیاز غیرمعقول با شش قدرت جهانی به توافق تاریخی دست یافت و سایه یک جنگ خانمانسوز را از آسمان ایران و منطقه دور کرد.

برجام انجام میشود , و دلیلی هم ندارد که دوطرف قضیه همه راستها و آنچه پشت پرده میگذرد را بمردم بگویند ...اوباما و تیممش + روحانی و گروهش مصمم به اجرای برجام هستند .این حرف ؛ دلایل زیادی هم دارد ...برجام همین الآن هم پیروز است ...اروپاهم مصمم به اجرای برجام است اقدامات اخیر اوباما و خزاانه داری آمریکا و فرانسه در فروش حدود 200 فروند هواپیمای بوئینگ و ایرباس به ایران فقط یک دلیل است ....

کریسمس و آغاز سال 2016 مبارک : مردم جهان از جنگ - خشونت و ترور خسته شده اند ؛

آخرین به روز رسانی ( پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۱ ) ادامه مطلب...
 

دستفروشی؛ راهکارهای جهانی برای تبدیل یک تهدید به یک فرصت

نامه الکترونیک چاپ PDF
بر خلاف آنچه در خصوص پدیده دستفروشی در ایران تبلیغ می شود، در نیویورک دستفروشی به عنوان بخشی از مبلمان شهری پذیرفته شده و نقش مهمی در زیباسازی شهری و حتی ایجاد امنیت در شهر دارد.
در حالی که همه روزه اخبار تاسف باری از برخورد خشن، از خودسوزی و مرگ دستفروشان در سراسر کشور بگوش میرسد، در سایر نقاط جهان دستفروشی به تدریج بعنوان یک شغل قانونی مورد حمایت دولت ها قرار گرفته است. تجربۀ کشورهای آمریکای لاتین، آمریکا و اروپا نشان می‌دهد که دستفروشان به‌تدریج روندی را در راستای رسمیت‌بخشیدن به کسب‌وکار خود طی کرده‌اند.

در تایلند و ترکیه که درمیان کشورهای درحال توسعه در صنعت گردشگری از موفق ترینها هستند، با نظارت و ساماندهی شهرداری ها دستفروشان به یکی از مهمترین ارکان و جاذبه های صنعت گردشگری تبدیل شده ا ند.
در پاریس دستفروشان در مکانهایی که شهرداری در نظر گرفته استقرار دارند، معمولا کالاهای فرهنگی می فروشند و می توان آنها را حتی در گرانترین نقاط شهر و در جوار آثار باستانی و جاذبه های گردشگری مشاهد کرد. تنها در پاریس کوچک با دو‌میلیون و  ٢٠٠‌ هزار نفر جمعیت، در هفته ٩٧ بازار روز تشکیل می‌شود. ارقام مرکز ملی آمار فرانسه هم از وجود ٦٠٠  هزار بنگاه اقتصادی خرده‌فروشی حکایت دارد که عمده آنها را همین دستفروش‌ها تشکیل می‌دهند.

در لندن فروشندگان بساط‌گستر بیشتر به فروش تولیدات غذایی یا صنایع دستی خانگی می‌پردازند. شهرداری لندن هر ساله فهرست ٥٠ فروشنده بساط‌گستر نمونه را منتشر می کند و این فهرست در اختیار دفاتر توریستی قرار داده می‌شود. همچنین همه ساله جشنواره های متعددی در مقیاس جهانی و با تبلیغات گسسترده و بازدید کنندگان میلیونی برگزار می شود که فروشندگان خیابانی در آن به فروش اجناس خود می پردازند. جشنواره های موسیقی، غذا، مد و نظایر آن.
دستفروشان در کوالالامپور بهترین وضع را دارند.{nice1}
ادامه مطلب...
 

شبی که بسیار گریستم : چون احساس کردم که خورشید انقلاب ؛ غروب کرد!

نامه الکترونیک چاپ PDF

محمد علی اثنی عشری : تابستان بسیار گرم خوزستان - درخوین - هنگام بمباران شیمیائی

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت اطلاع

دوران دانشجویی قبل از پیروزی انقلاب همه نوع فکر و ایده و روش مبارزه وجود داشت مثلاً در دانشگاه ما چپی های راه کارگر - فدائیان خلق - توده ای ها و مذهبیون نزدیک به دکترجامی - دکتر حبیب الله پیمان - و مرتبطین با نهضت آزادی - جبهه ملی و روحانیت انقلابی هم بودند... مسجد دانشگاه عمدتا در اختیار بچه های هوادار مذهبی های پیش گفته بود و با کمال تاسف چند تن از افراد غیر انقلابی،  که نه در مبارزات دانشجویی دانشگاه - نه در درگیریهای سخت با گارد دانشگاه - نه در فعالیتهای بیرون دانشگاه مثل رفتن به کوه و حتی درگیریها و بگیر و ببند های تظاهرات سر راه جیمی کارتردر پل کالج (پل حافظ) در سال  1356 و در سه حرکت بزرگ دانشجویی سال 1359 وبه بعد یعنی :

1 - تعظیلی موقت دانشگاه  2- اشغال سفارت آمریکا  و 3- حضور دانشجویان در جبهه های دفاع مقدس اعتقاد و حضور نداشتند؛ امثال ثمره هاشمی - احمدی نژاد و علی احمدی امام جماعت مسجد دانشگاه بودند! بخشی از لشگر مورچه هایی که برای مدت 8 سال بعنوان رئیس جمهوری - مشاور ارشد رئیس جمهوری و علی احمدی هم وزیر آموزش و پرورش شدند...گفتنی ها در خصوص این 3 نفر - همفکران و همکاران آنها درداخل و خارج دانشگاه فراوان است ومجال نوشتن دراینجا کم!! با شناخت فراوانی  که از این سه نفر - دور و بری ها وحامیان آنها داشتم ؛ شبی که محمود احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شد نخست به یکی از اعضاء محترم دفتر رهبری زنگ زدم و وقتی متوجه شدم که بنای حمایت از احمدی نژاد دارند و نظر آنها به احمدی نژاد خیلی نزدیک است ...بعد از قطع کردن تلفن بشدت گریستم و به تنها همدم و همسرم خانم مریم نامدارکه تلاش میکرد من را آرام کند کفتم تا اطلاع ثانوی ...انقلاب بدست نا اهلان افتاد و نمی دانم پاسخ آنهمه مبارزات و مجاهدتهای پیش از مشروطه خواهی مجاهدان و مبارزان و ملت ایران و شهیدان جنگ و دفاع مقدس را که و چگونه خواهیم و خواهند داد البته که به گمان من همان موقع بود که خورشید پر فروغ انقلاب غروب کرد. {nice1}

آخرین به روز رسانی ( يكشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷ ) ادامه مطلب...
 

خرید آب از کشورهای همسایه :

نامه الکترونیک چاپ PDF

خواب مسئولين و انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي

خرید آب از کشورهای همسایه :ایران

خرید آب از کشورهای همسایه !! :

5 - معمولاً حاکمان یا همان « لشگرمورچه ها » فکر می کنند که آنها کِبار و مردم صغارند! مثلاً در اخبار کشور خودمان آمده بود که آقای رئیس جمهوری باموافقت رهبری صدها میلیون  دلار آب خریده اند !

غافل از اینکه سوالات زیر برای مردم بوجود می آید:

الف - از کجا ودرخالیکه خیلی از مردم محتاج نان شب و معطل پول تسخه و درمان خود و خانواده هستند آیا نوشتن یکنفرو موافقت فرد دیگر ؛ کافیست ؟

ب - چنانچه باور دارید که آن چندصدمیلیون  دلار , که آب می خرید پول مردم است « کافی نیست ؟! که دیگر قبضهای نجومی آب هم برای بعضی افراد و کارخانه ها صادر میکنند.؟»

ج - آیا این پول هنگفت , صد در صد صرف خرید آب می شود ؟ و جای دیگر نمیرود ؟ چقدر از این مبلغ احتمالاً کمیسیونِ این و آن است و جاهای دیگر میرود !!

د - وقتی مسئولی دیگر میگوید نمره ما در مدیریت آب  در بین کشورهای جهان 3 از 100 می باشد ! خسارت اینهمه سوء مدیرت با کیست؟!

ه - چنانچه بپذیریم که حدود 30 تا چهل در صد تلفات انرژی و از جمله آب در کشور داریم ؛ چرا ؟؟ مردم باید هم پول قبض آب و تلفات برق بدهند؟ و هم چند صد میلیون برای خرید آب از کشور های همسایه  !! و هم هزینه های تلفات لوله کشی های آب !! که در اثر سوء مدیریت ایجاد میشود را !! راستی مردم حق ندارند بپرسند چرا؟

و - چنانچه خرید آب از کشورهای همسایه صخیح است ! چرا؟ فقط یک نوبت از تلویزیون پخش شد و در دیگر , در  خروجی هیچ خبرگزاری نیست !

ز - بنظر میرسد امام خمینی (ره ) درست میگفت که « آب را مجانی میکنیم ...برق را مجانی میکنیم  و... الهی اینکار , انجام شود...و بعیدمیدانم چنانچه مقام رهبری - جناب رئیس جمهوری - دولت  عمق و ...عمق فساد و جزئیات مافیای آب را بدانند این هدف و آرمان امام خمینی (ره ) محقق نشود.والسلام

محمدعلی اثنی عشری

ادامه دارد ...

پرسش «شهروند» از کارشناسان :

نیما صائب : آیا ایران باید از کشورهای دیگر آب وارد کند؟

آخرین به روز رسانی ( شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۷ ) ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
صفحه 4 از 12

Google +1 Button


By PLAVEB

Social Widgets Ultimate Edition

21امروزmod_vvisit_counter
48دیروزmod_vvisit_counter
69این هفتهmod_vvisit_counter
1249هفته گذشتهmod_vvisit_counter
19436این ماهmod_vvisit_counter
31202ماه گذشتهmod_vvisit_counter
746152کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 15 مهمان حاضر
IP شما: 54.166.172.33
 , 
امروز: 03 ارديبهشت 1397

تصاویر آثار در لنزور

لطفاً کلیک کنید

لنزور

جدول قیمت ارز


قیمت روزانه طلا و ارز